
Všechny články
Mají nemocnice dost peněz pro léčbu parkinsoniků?
Hlubokou mozkovou stimulací se léčí jen dvě procenta pacientů s Parkinsonovou nemocí, ideálně by to mělo být 10 až 15 procent. Většímu rozšíření…
Jak spolupracují lékaři v péči o parkinsoniky?
Světová charta pacientů s Parkinsonovou nemocí z 11. dubna 1997 formuluje práva na odbornou lékařskou péči, odpovídající vyšetření a časné stanovení…
V ČR by mělo přibýt implantačních center pro Parkinsoniky
Hlubokou mozkovou stimulací DBS se v ČR léčí Parkinsonova choroba už 20 let. Indikovaným pacientům umožní vést běžný život. Kapacita tří center…
Nechceme revoluci, ale nastavení transparentních parametrů
Shodli se účastníci 1. pracovní konference Schvalování a úhrada zdravotnických prostředků a léků, která se konala v Praze 5. dubna 2018. Již v říjnu…
Až 38 % nových případů dětského astmatu v britském Bradfordu můžeme přičítat znečištění ovzduší
Dětské astma je jedním z důležitých témat dnešní doby, a jak se ukazuje, obavy z jeho asociace se znečištěním ovzduší jsou oprávněné.
Imunologické nežádoucí účinky checkpoint inhibitorů
Stanovení incidence imunologických nežádoucích příhod asociovaných s protinádorovými léčivy z třídy checkpoint inhibitorů se stalo tématem velmi…
Mohou omega-6 mastné kyseliny přispět k prodloužení života?
Nový výzkum naznačuje, že častá konzumace potravin s obsahem omega-6 mastných kyselin může chránit před předčasným úmrtím. Nacházejí se v rostlinných…
Už jeden drink ovlivňuje mozek
I když se nám zdá, že jedna sklenička alkoholu nijak nemění náš úsudek a pozornost, opak je pravdou. Tvrdí to nová studie, která zkoumala kognitivní…