Zemanovi se líbí nadstandardy
A i když je Hegerův úřad v poslední době kritizován také ze strany koaličních partnerů, sklidil ministr na půdě Hradu pochvalu.
Ministr zdravotnictví Leoš Heger v rozhovoru pro server aktuálně.cz uvedl: "Ptal se mě na to, jak to vypadá se zdravotnictvím, se stabilitou a já jsem mu referoval o tom, jak se vyvíjí financování, jak se snažíme zvyšovat efektivitu, když nejsou peníze ve státním rozpočtu, aby se do zdravotnictví mohly přilévat.
Ptal se na úhradovou vyhlášku. Dokonce jsme mluvili o nadstandardech. A to mě potěšil, protože on si myslí, že nadstandardy jsou správná cesta, pokud se podaří udržet medicínu v rozumné kvalitě. Nadstandardy by mohly být možností, jak dostat více peněz od bohatších lidí do systému."
Na otázku, zda se dohodli na další spolupráci Heger uvedl:
"Že bychom se domlouvali na nějaké spolupráci, to říct nemohu. Nabízel mi, že kdybych kdykoliv potřeboval něco řešit v resortu, že můžu požádat u audience u něj. Mluvil o tom, že je potřeba lépe komunikovat, i když ví, že je to obtížné.
Je ale nutné, abychom se s lékařskou komorou občas sešli. Což se shodou okolností stalo zrovna dneska, protože jsme s panem Milanem Kubkem přednášeli na Žofínském fóru."
A na otázku, zda byl Zeman naopak s něčím nespokojený, Hegr uvedl:
"To říct nemohu. Za ty věci, za které jsme velmi kritizovaní, byl neutrální."
aktuálně.cz, www.tribune.cz
Zdroj: aktuálně.cz