Přeskočit na obsah

Nemocnice obnovila JIP

Vsetínská nemocnice obnovila po zhruba deseti letech přístrojové vybavení jednotek intenzivní péče. Nové monitory vitálních funkcí pacienta, centrální sledovací zařízení, infuzní techniku i nové defibrilátory získala tři oddělení. Sdělila to mluvčí nemocnice Jana Oborná. Moderní přístroje stály nemocnici téměř pět milionů korun. Nejnovější vybavení nyní sleduje zdraví pacientů hospitalizovaných na anesteziologicko-resuscitačním oddělení, chirurgii a interně.

Obměna techniky a přístrojů JIP byla plánována na základě technicko-klinické studie z let 2005 a 2006. Původní vybavení se již blížilo ke konci své životnosti, proto nemocnice přistoupila k jeho obnově. Novou technikou nemocnice vybavila celkem 18 lůžek, na kterých poskytují zdravotníci intenzivní péči. Pro nemocnici nové zařízení neznamená jen zkvalitnění péče, ale zároveň i snížení servisních nákladů a omezení časových prostojů způsobených porouchanými monitory.

Monitory sledují společně s transportní jednotkou vitální funkce pacienta a komunikují s centrálním monitorem. "Transportní jednotka je v podstatě další obrazovka, která má jednu velkou výhodu, totiž že i bez složité manipulace a při zachování napojení k pacientovi může nemocného doprovázet mimo oddělení. Tím se zvyšuje jeho bezpečnost během transportu a dalších vyšetření v jakémkoliv místě nemocnice," upřesnil manažer pro zdravotnickou techniku Josef Čihák. Součástí nového vybavení je rovněž infuzní technika a defibrilátory.

Zřizovatelem vsetínské nemocnice je Zlínský kraj. Zařízení, které je příspěvkovou organizací, zaměstnává téměř 700 lidí. Mezi největší investice patřila v letech 1999 až 2003 výstavba pavilonu léčebné výživy a stravování, která stála 70 milionů korun. Téměř 28 milionů z celkové částky přišlo na technologické vybavení nové kuchyně a takzvaný tablet system, jehož prostřednictvím se jídlo dostává až ke konkrétnímu pacientovi. Další z větších investičních akcí je rekonstrukce infekčního pavilonu a jeho přestavba pro umístění tří oddělení - infekčního, mikrobiologie a dětského. Celkové náklady na opravu objektu představují 80 milionů korun. Letos se plánuje také přestěhování oddělení patologie do objektu, v němž sídlí oddělení léčebné výživy. Oprava prostor si vyžádá více než 26 milionů korun.

Zdroj: ČTK

Sdílejte článek

Doporučené

Vystavování ePoukazů

17. 12. 2024

Dnešní Poradna přináší přehled o tom, jak funguje ePoukaz, kde ho lze uplatnit a jaké možnosti má lékař při jeho předání pacientovi. Představí mimo…