Lékaři v komunálních volbách uspěli
Působil(a) jste před komunálními volbami jako lékař ve zdravotnictví? Hodláte jím být i nadále? Proč jste kandidoval(a) do městského zastupitelstva? Čím se hodláte v zastupitelstvu zabývat? Co může lékař přinést do komunální politiky?
MUDr. Lenka Lískovcová (kandidátní listina ČSSD) - hlavní foto
Působím posledních 8 let jako praktický lékař a budu v této práci pokračovat. V zastupitelstvu bych chtěla ovlivnit rozhodování v sociální oblasti - život mladých rodin - dostatek míst ve školkách, dětská hřiště, péči o seniory - udržení současné úrovně pečovatelské služby a další rozšiřování sortimentu služeb, které by měly být finančně snadno dostupné a tedy dotované z městského rozpočtu.
Prof. MUDr. Bohuslav Melichar, Ph.D. , přednosta onkologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc (kandidátní listina - Změna pro Hradec)
Dosud jsem pracoval jako lékař ve zdravotnictví a chci, aby to zůstalo tak i nadále. S kandidaturou jsem souhlasil, abych podpořil hnutí, které je mi blízké. Byl jsem na nevolitelném místě a svým úspěchem jsem poněkud zaskočen. Zvolení zastupitelé ostatních stran ale tolik zaskočeni nebyli a nyní je prakticky hotova koalice, čímž se naše hnutí dostalo do opozice. Mou prioritou bude nejen ochrana životního prostředí a přírody, ale i snaha o zprůhlednění řízení města, včetně veřejných zakázek.
MUDr. Kateřina Absolonová, alergoložka, (kandidátní listina Změna pro Liberec)
Již v minulém volebním období jsem pracovala v zastupitelstvu jako předsedkyně zastupitelského klubu Strany zelených, byť nejsem jejich členkou. Současně jsem se věnovala své profesi. Mou specializací je alergologie + klinická imunologie, původně pediatrie. Do těchto voleb jsem kandidovala za sdružení Změna pro Liberec (ZM), které bylo podporováno mimo jiné i Stranou zelených a část kandidátky byla tvořena i členy SZ. Po volbách jsem byla druhou v pořadí mezi všemi kandidáty do ZM, co se týká hlasů od voličů, hned za naším lídrem. Bylo mi nabízeno místo náměstkyně v radě města Liberce, které jsem odmítla, stejně jako místo radní. Důvodů je hned několik - naše sdružení získalo celkem devět mandátů, máme mezi sebou další lidi schopné a odborně kompetentní pro tyto funkce. Zůstávám pro tento okamžik řadovou zastupitelkou, možná opět předsedkyní největšího zastupitelského klubu ve stotisícovém městě. Zůstávám též na svém doktorském "křesle", i z důvodu toho, že nemohu fyzicky zruinovat svého zaměstnavatele (mého otce), který je t.č. v důchodovém věku. Na mých aktivitách se proti minulému období nic nemění. Svou úlohu opět vidím v oblasti péče o zeleň, dětská hřiště, volnočasové aktivity pro děti, v jistých ohledech i v oblasti rozvoje města, vybudování hospice. Má odborná specializace přímo vybízí k zapojení do komunální politiky, kde spolu mnoho věcí velmi souvisí (v hrubých rysech: choroby- životní prostředí - principy budování města). Lékaři dovedou do komunální politiky přivést leckdy i témata, která jsou jejim zastupitelským kolegům obtížně pochopitelná. S těmito zádrhely jsem se setkala obzvláště u některých pravicově orientovaných kolegů, kteří chtějí zisk hned a nechtějí vidět za druhý či třetí roh.
(šf), www.tribune.cz
Zdroj: www.tribune.cz