Antimonopolní úřad povolil prodej Mělnické zdravotní
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil bez podmínek prodej Mělnické zdravotní, která provozuje nemocnici v Mělníku, firmě Vamed Mediterra.
ČTK to řekl předseda úřadu Petr Rafaj. Rozhodnutí již nabylo právní moci.
"Spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže, a to zejména s ohledem na nízké tržní podíly dosahované spojujícími se soutěžiteli," uvedl Rafaj.
Mělnickou zdravotní prodává Kooperativa pojišťovna. Vamed Mediterra už provozuje osm zdravotnických zařízení, například nemocnice v Neratovicích, Sedlčanech a Tanvaldu. Mělnická nemocnice by měla být podle dřívějších vyjádření stran transakce zachována.
Nemocnice byla v roce 2007 zprivatizována, kraj ji tehdy prodal za zhruba 80 milionů korun. Ročně nemocnice ošetří přes 12.000 pacientů.
Investice Kooperativy se pohybovaly kolem 132 milionů korun, z vlastních zdrojů investovala společnost Mělnická zdravotní dalších 25 milionů korun.
Nemocnice v Mělníku slouží pro spádovou oblast se 100.000 obyvateli. Dobré renomé si vydobyla v poslední době zejména díky porodní péči, když začala nabízet mimo jiné alternativní porody.
ČTK
Zdroj: ČTK