Výzkum plicní hypertenze v roce 2006
Pracovní skupina Plicní cirkulace čKS pořádala ve dnech 11. až 13. ledna své první symposium. Zúčastnilo se jej 120 kardiologů, revmatologů a…
Pracovní skupina Plicní cirkulace čKS pořádala ve dnech 11. až 13. ledna své první symposium. Zúčastnilo se jej 120 kardiologů, revmatologů a…
„byl bych rád, kdyby lidé vnímali hygieniky jako partnery, se kterými je dobré spolupracovat dříve, než se problém objeví,“ říká v rozhovoru pro MT…
„What the patients really want?“ – Co pacienti skutečně chtějí? To byla hlavní otázka, na kterou se snažila najít odpověď rozsáhlá studie, která…
lékařský odborový klub – Svaz českých lékařů (lOK‑Sčl) oznámil 2. února zahájení osvětové kampaně „Unavený a přepracovaný lékař je reálné riziko pro…
V loňském roce jsem se na stránkách MT snažil kladením otázek upozorňovat na úskalí, nejasnosti, mýty či vyslovené chyby v geriatrické zdravotní…
V diskusním televizním pořadu Otázky Václava Moravce zaznělo 4. února z úst ministra zdravotnictví Tomáše Julínka v diskusi s Davidem rathem o návrhu…
Přinášíme nejdůležitější výsledky prosincového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu AV čr věnovaného tématu…
Chronická rána představuje porušení integrity kůže, proto není divu, že pacient s touto diagnózou nejčastěji zamíří k dermatologovi. Moderní pojetí…
Svou architektonickou a organizační strukturou byla baťova nemocnice (bn) naprosto jiným léčebným ústavem, než byly v tehdejší republice známy. byla…
Koncem ledna přijal Evropský soudní dvůr usnesení, ve kterém se vyjadřuje k problematice regulace pracovní doby a odměn českých lékařů.
Jednou z častých chronických ran jsou i dekubity. Jejich léčení je zdlouhavé, svízelné a je‑li prováděno správně, i nákladné. Podle statistik z roku…
Problematika ošetřování chronických defektů kůže se v čr podle odhadů týká až 150 000 osob, jejichž kvalita života je značně snížena a jejichž léčba…
Americká Food and Drug association schválila první genetickou microarray analýzu, jež má pomoci předpovědět riziko I. nebo II. stadia relapsu nebo…
Tragická série úmrtí v havlíčkobrodské nemocnici rozbouřila veřejné mínění a vyvolala mnoho otázek. Objevily se více či méně podložené spekulace,…
na sklonku minulého roku měla MT spolu s dalšími vybranými evropskými novináři unikátní příležitost nahlédnout v belgických městech rixensart a Wavre…
na počest prof. MUDr. Jiřího Šonky, DrSc., významného českého endokrinologa, se letos již podruhé konalo odborné setkání nazvané Šonkův den. V…
Muži, kteří během dvaceti let ztratí na tělesné výšce tři centimetry i více, umírají dříve než ti, kteří si výšku udrží. Pravděpodobnost, že zemřou v…
Přísady levandulového oleje a „tea tree oil“ v kosmetice mohou u chlapců způsobovat prepubertální gynekomastii. Vědci doporučují praktickým lékařům…
Klinická studie SITS‑MOST (Safe Implementation of Thrombosis in Stroke – Monitoring Study), jejíž výsledky koncem ledna zveřejnil časopis The lancet,…
Nižší obratlovci mají úžasnou schopnost regenerace tkání a orgánů. Notoricky známé je například dorůstání ocasu u ještěrek nebo nohou u čolka.…
Vysoká škola v přírodě Mezi srovnatelnými odbornými akcemi má Česko‑slovenská psychofarmakologická konference, která se každý rok v lednu koná v…
Farmaceutická firma Eli lilly souhlasila 4. ledna, že vyplatí až půl miliardy dolarů odškodnění pro 18 000 pacientů. Ti ji v USA žalovali, že užívání…
Aktivity firmy Pfizer ve Velké Británii na sebe poutají pozornost celého evropského farmaceutického trhu.
Až do 9. února máte možnost navštívit v galerii Novoměstské radnice v Praze 2 světově ojedinělou výstavu fotografií, jejichž autory jsou pacienti…
„Jantar má určité specifikum. V jeho středu je osoba, která onemocnění důvěrně zná a navíc je díky svému vzdělání erudovaná v psychologické i…
Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek 25. ledna oznámil průběžné výsledky činnosti znaleckých komisí ustanovených k prošetření léčebných postupů v…
Unikátní sanitní vůz převzala ve středu 17. ledna Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy. Jejímu řediteli Zdeňku Schwarzovi ji předali…
Objev rozlišení jednotlivých krevních skupin s psychiatrií nijak přímo nesouvisí. Přesto prof. MUDr. Petr Zvolský, DrSc., z Psychiatrické kliniky 1.…
Bez laureáta letos zůstala nově ustanovená cena Cyrila Höschla. Ta je určena pro prvního autora originální vědecké práce publikované in extenso v…
Dne 22. ledna proběhlo jednání Všeobecné zdravotní pojišťovny se zástupci Grémia majitelů lékáren a distributorů léků o podmínkách typové smlouvy,…
Počet elektronických zdravotních knížek v systému IZIP dosáhl ve středu 18. ledna magického čísla jednoho milionu. Ke stejnému datu systém zaznamenal…
Odborníci zabývající se výživou již delší dobu upozorňovali na to, že v České republice chybí ucelený program, který by umožňoval jednoduchým…
Do procesu kategorizace, který právě probíhá, je zařazen i první přípravek určený pro terapii chronické bolesti, který využívá revoluční technologii…
Zvláště z přístupu zdravotních pojišťoven by se dalo vyvozovat, že antipsychotika první generace a antipsychotika druhé generace tvoří dvě oddělené…
Nalezení biomarkeru, jenž by umožnil určit, u kterého ze stárnoucích lidí s počínajícími poruchami paměti se rozvine Alzheimerova choroba, se snaží…
Do současného pojetí konceptu deprese je zahrnuto rovněž neúměrné dráždění stresové osy a tedy vliv zvýšené tvorby stresových hormonů na rovnováhu…
Před dvěma desetiletími vědci zjistili, že kyselina máselná zpomaluje růst nádorových buněk. Zároveň se ukázalo, že tato krátká organická kyselina…
Společnost Ratiopharm CZ, s. r. o., od 2. ledna 2007 uvedla na trh první generický fentanyl v transdermálních matrixových náplastech pod obchodním…
Počet diabetiků celosvětově trvale vzrůstá, podle posledních údajů ÚZIS jich bylo v ČR počátkem roku 2006 registrováno 739 305. Naprostou většinu z…
Významný pokles plicní cévní rezistence, významný trend ke zlepšení zátěžové kapacity a významné prodloužení doby do klinického zhoršení stavu po…
Tým japonských lékařů z tokijského Národního centra pro neurologii a psychiatrii zveřejnil ve vědeckém časopise Neurology výsledky studie, při které…
Pro koho je vakcína proti lidským papillomavirům určena a kdo by ji měl hradit? Již více než měsíc je první vakcína proti HPV infekcím na našem trhu…
Šumperská nemocnice získala akreditační certifikát nezávislé Spojené akreditační komise ČR. Získaná akreditace potvrzuje, že Šumperská nemocnice…
Celkovou investicí zhruba 13 milionů korun bylo ve FN Ostrava zřízeno a počátkem minulého týdne otevřeno nové oddělení intervenční bronchoskopie,…
Přes veškeré pokroky v léčbě deprese stále zůstává určité procento pacientů, u kterých terapie selhává. Takoví nemocní vyzkoušeli mnoho různých…
Molekulární genetika se rozloučila s dalším tradovaným dogmatem. Tzv. tiché mutace mohou mít pro organismus velmi citelné důsledky. Tiché mutace mění…
Asi největší pozornost účastníků jesenické konference vzbudilo vystoupení MUDr. Martina Brunovského, který spolu se svými kolegy MUDr. Martinem…
V MT 39/2006 jsme vás v článku „Odkud získat finance pro zdravotnictví?“ stručně informovali o jednom z příspěvků mezinárodní konference MedTel…
Správní rada Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) schválila navýšení příspěvků na prevenci. Nejvýraznější nárůst se týká příspěvku…
Národní kolo mezinárodního stipendijního programu „For Women in Science“ má první vítězné laureátky.
Ovlivnění poruch orgasmu a prožívání libida u žen představuje v sexuologii těžký terapeutický problém. Doc. MUDr. Alexandra Žourková, CSc., z…
„Každá kapitola této příručky představuje letmý pohled na to, jak žijí lidé se schizofrenií. Vzdáleni od senzacechtivých článků v novinách a mimo…
Pět moderních přístrojů evita Xl pro umělou plicní ventilaci darovalo Všeobecné fakultní nemocnici občanské sdružení Život dětem. Nové ventilátory…
Představenstvo ČLK vydalo 17. ledna prohlášení k případu „heparinového vraha“ v Nemocnici Havlíčkův Brod.
Evropský soudní dvůr 18. ledna vyhověl žalobě Komise evropských společenství a rozhodl, že ČR nepřijala všechny právní předpisy pro dosažení souladu…
Jako příspěvek do společensky pohříchu podceněné odborné diskuse o novém zákoníku práce přinášíme aktuální glosu profesora Jaroslava Petra.
Všichni praktičtí lékaři už jej pravděpodobně našli ve schránce své ordinace. Řeč je o dopisu ředitele Všeobecné zdravotní pojišťovny datovaném 10.…
Kontrola diabetu není celosvětově uspokojivá. Počty nemocných s touto chorobou neustále stoupají a podle odhadů WHO jí bude v následujících 20 letech…
Mezinárodní diabetologická federace (IDF – International Diabetes Federation) zastřešuje 192 členských států. Jejím cílem je zlepšení péče o…
V programu 19. světového kongresu IDF 2006 byla věnována zvláštní pozornost organizaci péče o diabetiky. Mimořádný zájem byl věnován identifikaci…
Nejnovější statistiky prozrazují, že diabetes je celosvětově diagnostikován u 240 milionů lidí, přičemž každý rok na následky této nemoci umírají…
„Lékař první volby“ – to je hlavní motto 1. kongresu primární péče, který se uskuteční ve dnech 2. až 3. března v TOP Hotelu Praha. K účasti zvou…
Začátkem prosince minulého roku se v pražském Institutu pro vzdělávání zdravotníků (IPVZ) uskutečnil první předatestační kurs sedmi zájemců o…
Kolik typů antidepresiv je potřeba k léčbě deprese? Tak se jmenovalo firemní symposium společnosti Medicom International, které se konalo v rámci…
V polovině ledna 2007 odstartovala ve všech 27 členských zemích eU nová řada televizních reklam v rámci protikuřácké kampaně HelP – pro život bez…
Deprese úzce souvisí s desynchronizací cirkadiánních rytmů. I proto se již delší dobu při terapii depresivních poruch používá fototerapie – léčba…
Historie Baťovy nemocnice ve Zlíně je, vzhledem k relativně krátké době jejího rozvoje, naprosto specifická a musí být chápána v souvislosti s…
Léky na Parkinsonovu chorobu pergolid (Permax) a cabergolin (Dostinex) poškozují srdeční chlopně mnohem závažněji, než si lékaři dosud mysleli. Ve…
Japonští vědci nalezli spojitost mezi chemoterapií a krátkodobými strukturálními změnami kognitivních oblastí mozku. Studie se účastnila skupina…
Občanské sdružení Jantar založila Mgr. Marie Koudelková před dvanácti lety. Jeho posláním je psychosociální pomoc ženám, které podstoupily ablaci…
Pokud bychom chtěli přijmout závěry některých „závistivců“, podle nichž mnoho návštěvníků zahraničních kongresů patří spíše ke kongresovým turistům,…
DOHODY NELZE PŘES NOC ZAHODIT
Naše metropole hostila v závěru loňského roku odborníky věnující se problematice osteoartrózy. Sjeli se na 11. světový kongres o osteoartróze, který…
„Tudy cesta nevede,“ hovorieval český univerzálny génius Jára cimrman. Ktovie, či by takto komentoval dianie v slovenskom zdravotníctve… Pol roka od…
evropská komise udělila souhlas přípravku SPRyCel (dasatinib) k léčbě dospělých pacientů s chronickou myeloidní leukémií (CMl) v chronické,…
MabCampath je účinnější než chlorambucil. To je závěr mezinárodního klinického hodnocení fáze III srovnávajícího MabCampath (alemtuzumab) a…
Češi a Rakušané mají společnou nejen historii a podobnou kuchyni, ale také nadprůměrně vysokou incidenci kolorektálního karcinomu. V Česku se…
Máme za sebou přelom roku a to je vhodný čas k bilancování a ohlédnutí se za dvěma nejvýznamnějšími mezinárodními konferencemi věnujícími se obezitě.…
Druhové spektrum střevní mikroflóry má vliv na vznik obezity. Dokazují to studie týmu Jeffreyho Gordona z Washingtonovy univerzity v americkém St.…
Prezident ČR Václav Klaus jmenoval 9. ledna novou vládu, již druhou během pěti měsíců. Jaké změny přinese českému zdravotnictví, pokud získá – v době…
V deníku MF Dnes se v posledních dnech přetřásaly informace o legálním, pololegálním i nelegálním uplácení lékařů farmaceutickými firmami. Uplácení,…
Doporučení, jak postupovat před podpisem dodatků smluv se zdravotními pojišťovnami na rok 2007 a jak s nimi dále v praxi nakládat, vypracovali pro…
Dvouleté úsilí odborníků sdružených v britském Nuffield Council on Bioethics bylo na sklonku roku 2006 završeno vypracováním etických pravidel pro…
Podle odborníků se každý měsíc, kdy novorozenec nemůže vnímat zvukové podněty, na jeho vývoji negativně podepisuje. Proto doporučují, aby všechny…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 3/2007 |
Datum vydání: | 12.2.2007 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.