Psilocybinem asistovaná terapie se zdá být na dohled
Efekt psilocybinu byl již potvrzen u léčby deprese i v paliativní péči. Aktuálně je zkoumán v případě komorbidní deprese u pacientů s onkologickou…
Efekt psilocybinu byl již potvrzen u léčby deprese i v paliativní péči. Aktuálně je zkoumán v případě komorbidní deprese u pacientů s onkologickou…
Farmakorezistence je Mezinárodní ligou proti epilepsii definována jako stav, kdy u pacienta s epilepsií selhala dvě správně zvolená a v dostatečné…
Prof. MUDr. Jaroslavu Štěrbovi, Ph.D., přednostovi Kliniky dětské onkologie LF MU a FN Brno a vedoucímu jedné z výzkumných skupin Národního ústavu…
V rámci výročního kongresu European Committee for Research and treatment of multiple sclerosis (ECTRIMS 2024), který se konal uprostřed září v dánské…
Porucha pozornosti s hyperaktivitou (ADHD – attention‑deficit/hyperactivity disorder) je častá neurobehaviorální porucha charakterizovaná zhoršováním…
Konec iluzí o dostupnosti ambulantní kardiologie v regionech. Průměrná objednací doba k ambulantnímu kardiologovi v některých krajích přesahuje tři…
Staronový šéf VZP Kabátek: prioritou bude finanční stabilita, transformace nemocnic a nový IT systém pojišťovny.
Moderní životní styl je spojen s tím, že mnoho lidí má v pracovních nebo školních dnech nedostatek spánku a o víkendech se to snaží „dohnat“. Studie…
Chytrá nositelná zařízení a pokročilá analýza dat od výzkumníků financovaných EU by mohla pomoci přinést úlevu milionům lidí postižených poruchami…
V polovině června proběhl v prostorách švédské ambasády v Praze seminář zaměřený na sdílení zkušeností s implementací opatření na zlepšení…
Včasný záchyt pacientů s komplexním kardio-renálně-metabolickým syndromem představuje zásadní výzvu, kterou současný systém zdravotní péče ne vždy…
Akcentace ekonomických dopadů kardiovaskulárních onemocnění a také apel na co možná časnou intervenci rizikových faktorů. To byla tematická těžiště…
Očkování proti lidskému papilomaviru (HPV) je nejúčinnější způsob prevence několika závažných onemocnění. HPV je kauzálním původcem karcinomu…
Lze ještě odvrátit katastrofu v podobě prudkého úbytku kapacit nelékařských zdravotnických pracovníků? Co pro to Ministerstvo zdravotnictví ČR dělá…
V posledních dvou letech se podle odborníků ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze zásadně zvýšily počty intoxikací léky v kombinaci s návykovými…
Nerovnováha kožního mikrobiomu může způsobit řadu kožních problémů, například přispět ke vzniku akné. Vztahem mikrobiomu a akné se zabývá MUDr.…
Jak by měli dle aktuálních doporučení postupovat lékaři při intervenční léčbě akutního koronárního syndromu. Kdy má smysl přistoupit k angioplastice,…
Na komplexní problematiku, kterou je role zánětu v kontextu kardiovaskulárního systému, konkrétně z perspektivy vztahu zánětu – aterosklerózy, zánětu…
Na letošních 18. vzdělávacích a diskusních gastroenterologických dnech, které se uskutečnily od 14. do 16. listopadu 2024 v Karlových Varech, zaznělo…
Migréna patří mezi nejčastější neurologická onemocnění. Základní přístup k akutním záchvatům zůstával dlouhou dobu neměnný, nicméně v posledních…
Studie šestičlenného týmu íránských specialistů z Mashhad University of Medical Sciences zkoumá výskyt závislosti na mobilním telefonu mezi studenty…
Na programu letošního 17. kongresu EAHAD (EuropeanAssociation for Haemophilia and Allied Disorders), který se konal ve Frankfurtu od 6. do 9. února,…
Vláda schválila dlouho očekávanou novelu zákona o elektronizaci zdravotnictví, která má za cíl zefektivnit správu zdravotních informací a zpřístupnit…
Podle studie provedené u pacientů s ischemickou chorobou srdeční během pětiletého sledování došlo u těch, kteří přestali kouřit ve stabilním období…
Centrum pro Fabryho chorobu při II. interní klinice – klinice kardiologie a angiologie 1. LF UK a VFN se jako jediné v České republice stará o více…
Podle informací EASL (European Association for the Study of the Liver) byl na začátku července 2024 ve francouzské nemocnici v Clichy zapsán první…
V rámci zlepšení preventivní péče o rizikové pacienty připravuje Sdružení praktických lékařů ve spolupráci s odbornou společností návrh změn…
Hypertrofická kardiomyopatie (HCM) je onemocnění, které má u evropské populace prevalenci zhruba 1 : 1 000. Je častější u mužů a většina pacientů má…
Do Prahy je blízko, zdravotní pojišťovna tedy slabou síť kardiologických ambulancí ve Středočeském kraji nevnímá jako problém.
Nový výzkum představený na 10. evropské konferenci ESO 2024 (European Stroke Organisation), která se konala v květnu ve švýcarské Basileji, odhalil,…
Vlna nových návykových látek a otrav běžnými léky mezi dětmi a adolescenty zasáhla Česko. V posledních dvou letech se zásadně zvýšily počty…
V roce 2023 došlo k meziročnímu 17procentnímu nárůstu výskytu tuberkulózy. Téměř polovinu ze 477 případů představují cizinci, nejčastěji z Ukrajiny.…
Jak nové guidelines ESC mění farmakoterapii po akutním koronárním syndromu? Revoluce se nekoná, mění se však filosofie léčby směrem k optimalizaci a…
Letošní 18. ročník Gastroenterologických dnů v Karlových Varech se setkal se značným zájmem odborné veřejnosti, a to i díky velmi pestrému programu,…
Příští měsíce se očekává lavina pilotních projektů sdílení elektronické zdravotní dokumentace. Jen týdny zbývají do spuštění testování propouštěcích…
Očkování proti covidu‑19 nabývá opět na důležitosti spolu s nástupem sezóny virových respiračních onemocnění. „Důležitější, než kolik dávek vakcíny…
Epidemiologické studie naznačují, že kvalita stravy matek během těhotenství může ovlivnit riziko neurovývojových poruch u potomka. Rozsáhlá norská…
K významnému objevu dospěli vědci v Laboratoři integrity genomu Ústavu molekulární a translační medicíny Lékařské fakulty Univerzity Palackého v…
Více než polovina ortopedických výkonů je dnes prováděna miniinvazivně artroskopicky. Velký pokrok zaznamenaly artroskopické zákroky v oblasti…
Výroční kongres Evropské kardiologické společnosti (ESC) je globálně nejvýznamnější akcí zaměřenou na kardiovaskulární medicínu. Výzkumné týmy z…
Analýza aberací genu TP53 (delece anebo mutace) je klíčovou součástí algoritmů rozhodování o léčbě chronické lymfocytární leukémie (CLL).…
V České republice každý rok onemocní karcinomem plic přibližně 6 600 lidí a téměř 5 400 jich na toto onemocnění zemře. Nové možnosti léčby, jako je…
Léčba gastrointestinálních (GI) nádorů dohání jiné oblasti onkologie a nabízí pacientům lepší vyhlídky na přežití a kvalitu života, ale výrazný…
Česká republika se v oblasti psychedeliky asistované terapie (PAT) stává regionálním lídrem v Evropě, a to díky špičkovým vědcům, progresivní…
Choďte po schodech, vyzývají autoři studie prezentované na vědeckém kongresu Evropské kardiologické společnosti (ESC) Preventive Cardiology 2024,…
Jak se osvědčila mobilní iktová jednotka na Zlínsku? Co stálo za vznikem projektu a dostane se mobilní iktová jednotka do běžné praxe? Na tyto a…
V dnešní turbulentní době, kdy náklady na provoz privátní lékařské praxe každoročně rostly nebývalým tempem, je znalost minutové sazby klíčová pro…
Jaké standardy platí pro diagnostiku roztroušené sklerózy pomocí magnetické rezonance? Jakými informacemi musí neurolog vybavit radiologa a jak by…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 4/2024 |
Datum vydání: | 19.3.2024 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.