Zlepšeme spolupráci praktiků s psychology a psychoterapeuty
Současný nedostatek dětských psychiatrů navíc komplikuje i to, že nedostupní jsou i psychologové a o psychoterapeutech se mnohdy neví. Ke zlepšení…
Současný nedostatek dětských psychiatrů navíc komplikuje i to, že nedostupní jsou i psychologové a o psychoterapeutech se mnohdy neví. Ke zlepšení…
Klíčovou roli při zvládnutí výzvy v podobě nezadržitelného stárnutí populace, a tedy i narůstající potřeby zdravotní péče a s ní spojených nákladů,…
Léčba hypertenze centrálně působícími léky má své pevné místo. Přínos moxonidinu zejména pro hypertoniky s obezitou, nadváhou, metabolickým syndromem…
S rozšířením geriatrické péče ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze se dále zvyšuje poptávka nemocnice po nových zdravotnických pracovnících.…
Počátkem tohoto roku vydal americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) prohlášení, že předběžné přezkoumání neprokázalo „žádnou jasnou…
Liberecký kraj se v dostupnosti kardiovaskulární péče řadí mezi lepší regiony, zejména pokud jde o centrum. Na periferii ovšem pacienti stále čelí…
Americká společnost klinické onkologie (ASCO) poprvé v historii zařadila do hlavního programu svého výročního kongresu vzdělávací blok (nikoli…
Chyby z nevědomosti, podcenění situace, nesprávné rozhodnutí...Není náhodou, že i sami odborníci někdy podceňují rizika tepelných účinků elektrického…
Nemocných se srdečním selháním v České republice neustále přibývá a nic nenasvědčuje tomu, že by se tento trend v dohledné době oslabil. Velmi…
Dohodovací řízení o úhradách zdravotních služeb na rok 2025 mezi poskytovateli a zdravotními pojišťovnami skončilo opět bez širší dohody. Závěrečné…
Administrativní data zdravotních pojišťoven mají své chyby, ale už dnes se dají využít k měření kvality. Na nastavení indikátorů kvality a jejich…
Ministerstvo zdravotnictví spustilo 1. května pilotní projekt, který si klade za cíl změřit celkovou ošetřovatelskou zátěž. Ve spolupráci s ÚZIS…
Do první celoevropské studie, jejímž cílem je zlepšit péči o starší pacienty s fibrilací síní s dalšími chronickými zdravotními potížemi, byl zařazen…
Mitochondrie jsou membránové buněčné organely vyskytující se v eukaryotických buňkách. Jejich základní funkcí je produkce energie pro organismus,…
Hlavním tématem letošního ročníku Světového dne ledvin byl vedle tradiční prevence také syndrom křehkého pacienta. Trend stárnutí obyvatelstva se…
Podle závěrů projektu AFFECT-EU prezentovaných 18. března na konferenci v Bruselu by rizikoví pacienti měli být testováni na fibrilaci síní pokaždé,…
Ani třetí ministerský návrh zákona o odměňování zdravotníků nebyl přijat s povděkem. Ba naopak, předložením posledního pokusu ministra zdravotnictví…
Na letošním kongresu Evropské hematologické asociace byla představena otevřená, randomizovaná a kontrolovaná studie fáze II, která hodnotila účinnost…
Blahobytné Hanačky, odlehlé Jesenicko, největší počet lázeňských míst. To jsou některá specifika kardiologické péče v Olomouckém kraji. Celkově může…
„Naše laboratoř se zabývá zkoumáním různých aspektů vlivu mikroprostředí na leukemické buňky již více než deset let. Nedávno jsme publikovali práci…
Sdílet navzájem své zkušenosti života s chronickým onemocněním umožní pacientům nově platforma Life Effects. Zatím nabízí přes 40 osobních zpovědí…
Problematika jaterních onemocnění prochází dynamickým rozvojem a spolu s přibýváním poznatků se mění i terminologie. Toto téma promítající se i do…
Napjaté kapacity kardiologických ambulancí jsou podle Sdružení ambulantních specialistů ČR problémem nejen v regionech, ale i ve velkých městech jako…
Vývoj nitroočních čoček se snaží naplňovat potřebu kvalitního vidění na všechny vzdálenosti, a to pokud možno bez závislosti na brýlové korekci.
Kontinuální monitorace glukózy přinesla do diabetologie nový pohled na kompenzaci diabetu a zároveň otevřela nové možnosti pro jeho léčbu. Tato…
Studie Cryocure-VT zkoumající novou technologii, která využívá ultranízkoteplotní kryoablaci (ULTC) k eliminaci klinické komorové (ventrikulární)…
Srdeční selhání je heterogenní klinický syndrom různých etiologií, jehož diagnostika a léčba se v posledních letech značně posunula. „Vzhledem k…
Aktuálním tématem v posledních dvou až třech letech se i v Česku stalo užívání kratomu, jehož nárůst zneužívání a závislosti je exponenciální.…
České zdravotní sestry působící v ordinacích praktických lékařů jsou v oblasti prevence a zvyšování zdravotní gramotnosti obyvatelstva poměrně…
Metoda stimulace oblasti levého raménka Tawarova (LBBAP) je nový způsob stimulace u nemocných s bradykardií či indikací k resynchronizační terapii …
Hypertenze je rizikovým faktorem demence ze všech příčin.
Novela stěžejní normy upravující podobu zdravotního pojištění jde na vládu. Její ambicí je podpořit aktivní přístup občanů k vlastnímu zdraví a…
Sdělit pacientovi po autohavárii, že jeho manželka nehodu nepřežila, je jednou z nácvikových situací tréninku náročné komunikace založeného na…
V prestižním časopise Trends in Molecular Medicine recentně vyšel přehledový článek Mgr. Anety Škarkové, Ph.D., a jejích kolegů z laboratoře prof.…
Pařízkovy hematologické dny představují nejvýznamnější tuzemskou akci věnovanou problematice trombózy a hemostázy. Takové zaměření v mnoha směrech…
Organizace onkologické péče má na přežití pacientů se solidními nádory zcela zásadní vliv. Pokud se nemocní ztrácejí v systému, efekt jakýchkoli…
Institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví (IPVZ) na pracovním setkání v Praze bilancoval činnost za loňský rok a představil plány na další…
„Určitá kontroverze spojená s extracelulárními vezikuly je dána mimo jiné trochu překotným vývojem v oboru. Řada lidí měla příliš vysoká očekávání,…
Vystavování se pasivnímu kouření – i v malém množství – je spojeno s vyšším rizikem závažné poruchy srdečního rytmu. Podle výzkumu prezentovaného na …
Na programu letošního ročníku Derma update 1. února 2024 bylo i sympozium podpořené společností MSD, které se zaměřilo na rekurenci maligního…
„Podařilo se nám vyvinout nový lék pro pacienty s kostní dysplazií, konkrétně s achondroplazií, který je nyní testován ve druhé fázi klinických…
Ministerstvo zdravotnictví představilo novou mobilní aplikaci pro pacienty EZKarta, která nabízí elektronickou očkovací průkazku s údaji o očkováních…
Kardiolog MUDr. Jiří Holý z Kardiologické kliniky Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem se přes 13 let zajímá o elektrofyziologii a léčbu poruch…
Cílem biomedicínského výzkumu není publikace v impaktovaném časopise, ale reálná změna klinické praxe ve prospěch pacientů. Česká studie ISAAC tento…
Redukce stresu, bolesti, úzkosti, terapie fobií a obsedantně kompulsivní poruchy, zvládání válečných traumat, situací na konci života, testování…
Se spoluzakladatelem startupu ComGuide Ing. Janem Hrdličkou, který se věnuje tréninku a zlepšování schopností komunikace ve zdravotnictví pomocí…
Urologie, zejména pak onkourologie patří k moderním, rychle se vyvíjejícím oborům s množstvím nových léků, terapeutických kombinací a nejmodernějších…
Letošní kongres Evropské aliance revmatologických asociací (EULAR), který se konal od 12. do 15. června ve Vídni, potvrdil rychlost, jakou se výzkum,…
Kardiovaskulární prevence a s ní spojená problematika vysokého krevního tlaku (TK) byly diskutovány i na letošní XVIII. jarní interaktivní konferenci…
Klinické studie se přesouvají do Asie a Afriky. V rámci Evropy se daří Itálii, Španělsku nebo Portugalsku, z našeho regionu nejrychleji roste…
Ministerstvo zdravotnictví představilo veřejnosti obsáhlou analýzu potřeb resortu zdravotnictví a strategickou koncepci rozdělenou do 10 kapitol, ve…
S novými daty o vlivu farmakoterapie na stav kůže a podkoží u pacientů s chronickým žilním onemocněním (CVD – chronic venous disease) seznámila v…
Elektronické ponožky, které detekují nezdravý styl chůze spojený s diabetem a špatným krevním oběhem, jsou příslibem pro prevenci vzniku ulcerací.…
Většina z nás považuje houby za rostliny. Nejsou jimi. Jsou samostatná říše života. Něco mají společného s rostlinami, něco s živočichy, něco mají…
Diabetiků a lidí s obezitou, kteří se dříve nebo později diabetiky také stanou, přibývá geometrickou řadou. Kde je chyba, když víme, jak na to, a…
Na letošním 56. kongresu dětských onkologů, který se uskutečnil v USA ve dnech 17.–20. října za účasti několika tisíc odborníků z celého světa a kde…
Ministerstvo zdravotnictví ladí restriktivní úhradovou vyhlášku na příští rok. Nechce nutit zdravotní pojišťovny jít do deficitu. Ve vyhlášce nejsou…
Letošní mezinárodní konferenci ICDVRAT 2024 předsedala Mgr. et Mgr. Iveta Hocko Fajnerová, Ph.D., vedoucí Centra výzkumu virtuální reality v duševním…
Tradiční Konference Wound Managementu, pořádaná již po jednadvacáté společností HARTMANN, se konala ve dnech 23. a 24. května 2024 v Mariánských…
Hemoadsorpce představuje téma, které se stále více skloňuje napříč specializacemi starajícími se o kriticky nemocné. Na přelomu května a června se v…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 6/2024 |
Datum vydání: | 17.4.2024 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Medical Tribune, Medical Tribune EN, Medical tribune SK
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2024.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2024
|
1/24 |
2/24 |
3/24 |
4/24 |
5/24 |
6/24 |
7/24 |
uzávěrka: |
8. 1. |
5. 2. |
4. 3. |
18. 3. |
2. 4. |
15. 4. |
29. 4. |
distribuce: |
16. 1. |
13. 2. |
12. 3. |
26. 3. |
9. 4. |
23. 4. |
7. 5. |
|
|||||||
|
8/24 |
9/24 |
10/24 |
11/24 |
12/24 |
13/24 |
14/24 |
uzávěrka: |
20. 5. |
3. 6. |
17. 6. |
15. 7. |
5. 8. |
2. 9. |
16. 9. |
distribuce: |
28. 5. |
11. 6. |
25. 6. |
23. 7. |
13. 8. |
10. 9. |
24. 9. |
|
|||||||
|
15/24 |
16/24 |
17/24 |
18/24 |
19/24 |
20/24 |
|
uzávěrka: |
30. 9. |
14. 10. |
29. 10. |
11. 11. |
25.11. |
9. 12. |
|
distribuce: |
8. 10. |
22. 10. |
5. 11. |
19. 11. |
3. 12. |
17. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2024
|
1/2023 |
2/2023 |
3/2023 |
4/2023 |
uzávěrka: |
březen |
červen |
říjen |
prosinec |
distribuce: |
březen |
červen |
říjen |
prosinec |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2024
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
distribuce: |
únor |
duben |
červen |
srpen |
říjen |
prosinec |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.