Co se povedlo v českém zdravotnictví
Každý rok se v Medical Tribune snažíme na konci roku shrnout dobré zprávy ze zdravotnictví. Letos to bylo obtížnější než jindy. Pozornost na sebe…
Každý rok se v Medical Tribune snažíme na konci roku shrnout dobré zprávy ze zdravotnictví. Letos to bylo obtížnější než jindy. Pozornost na sebe…
V nakladatelství NOL – nakladatelství odborné literatury s. r. o. v listopadu vyšla publikace Hubneme s Pivrncem. Informace o nadváze a obezitě jsou…
I České kardiologické dny 2020 se ve dnech 26. a 27. listopadu konaly virtuálně. Přední kardiologové se v rámci sympozia podpořeného společností…
Hezčí vánoční dárek si 1. lékařská fakulta UK a především její anatomické muzeum asi nemohly přát. Po zhruba půlročním úsilí se totiž podařilo…
Novou možnost léčby homozygotní familiární hypercholesterolémie evinacumabem naznačila studie ELIPSE. Na pacienty s relabující roztroušenou sklerózou…
V časopise New England Journal od Medicine byl zveřejněn dlouho očekávaný článek, shrnující hlavní data klinické studie třetí fáze hodnotící účinnost…
Britská farmaceutická společnost AstraZeneca koupí za 39 miliard amerických dolarů (v přepočtu 849 miliard korun) americkou Alexion Pharmaceuticals.…
Dá se předpokládat změna doporučení vakcinace na individuální úrovni v závislosti na tom, zda daný jedinec prokazatelně prodělal onemocnění COVID‑19…
Původně se měl konat v červnu v Berlíně, ale v důsledku přítulnosti SARS‑CoV‑2 k celosvětové populaci se konal v prosinci (16.–19. 12.) virtuálně.…
Osmičlenný tým odborníků z Finska (univerzitní pracoviště Helsinky a Kuopio) vedený C. J. P. Erikssonem zjistil, že L‑cystein, obsažený ve…
Robotizace, využití umělé inteligence, drony, automatická příprava léků… Z odborných serverů a reportáží ze zahraničí míří v příštích blízkých letech…
Zotavování po COVID‑19 trvá měsíce, studie potvrzují poškození plic jako jeden z faktorů „dlouhého COVID‑19“, mezi jehož nejčastější příznaky patří…
Pro obezitology, ale i pro lékaře jiných oborů je nyní k dispozici druhá část přílohy časopisu Remedia zaměřená na léčbu liraglutidem 3,0 mg. Na…
Theodosius Dobzhansky (Феодосий Григорьевич Добржанский; 1900–1975), ukrajinsko‑americký vědec, jeden z vlivných evolucionistů minulého století,…
Kooperativní lymfomová skupina představuje profesní uskupení odborníků zabývajících se diagnostikou, léčbou a výzkumem lymfomů. Primárním cílem…
Od 1. 11. 2020 je v ČR nově pacientům s nevalvulární fibrilací síní hrazen rivaroxoban (Xarelto 15 a 20 mg) v primární i sekundární prevenci cévní…
Vědci z Ústavu molekulární genetiky AV ČR ve spolupráci s kolegy z Ústavu fotoniky a elektroniky a Fyziologického ústavu AV ČR a se zahraničními…
Podle údajů ÚZIS ČR v posledních letech počet identifikovaných pacientů s diagnózou celiakie mírně narůstá, přičemž v roce 2019 jich bylo okolo 25…
Postregistrační studie CONFIDENCE potvrzuje, že u pacientů s remitentní‑relabující nebo primárně progresivní formou roztroušené sklerózy je podávání…
Komunikace je důležitý nástroj, díky němuž lze v ordinaci zásadním způsobem ovlivnit adherenci pacientů k léčbě, a následně tak i kontrolu hlavních…
Pozdní diagnostika je jedním z hlavních aspektů, které provázejí sekundárně progresivní formu roztroušené sklerózy. To s sebou pochopitelně nese…
Psilocybin, psychedelická látka obsažená v lysohlávkách, je již dlouho v centru pozornosti coby nadějná látka při léčbě deprese. Vědci z Národního…
V první den virtuálního XXVII. kongresu České internistické společnosti ČLS JEP, který se konal od 18. do 20. listopadu 2020, proběhlo satelitní…
Odborná veřejnost je plně obeznámena s pojmem zdravotnický prostředek (ZP), jehož použití se ve zdravotnickém zařízení řídí jistými pravidly.…
Na olomoucké online konferenci o inovacích se mluvilo o nutnosti dobré práce s daty. S kvalitní základnou lze trénovat umělou inteligenci a předvídat…
Zdravotnický systém musel fungovat i během jarní vlny epidemie nového koronaviru a byly to elektronické nástroje, co to umožnilo. „Elektronický…
Podle odborníků mohou v kardiologii nástroje s umělou inteligencí uvolnit ruce lékařům a zpřesnit prevenci. Nutná jsou ale kvalitní data, edukace…
Digitalizaci opět podpoří EU Na digitalizaci v oblasti zdravotnictví by v příštím programovém období 2021 až 2027 měly jít z evropských…
Česká pobočka společnosti Philips má nového ředitele. Zkušený manažer Tomáš Vavrečka nahradil odcházejícího Tomaže Justina v době, která nebyla lehká…
Na jaře příštího roku by mohla Agentura pro zdravotnický výzkum ČR (AZV) vyhlásit speciální veřejnou soutěž o finanční podporu na řešení dvouletých…
Jídelní porucha typu přejídání (BED – binge‑eating disorder) je nejčastější jídelní porucha, avšak je málo dostupných léčebných metod založených na…
Všichni si přejeme, aby pandemie COVID‑19 skončila. Vakcinace je účinná metoda, která může šíření SARS‑CoV‑2 zabránit. Je třeba dělat vše pro to, aby…
Skupina PPF po čtyřech letech prodává svůj podíl ve švýcarské biotechnologické firmě NBE‑Therapeutics společnosti Boehringer Ingelheim. Za celou…
Kardiologové z Nemocnice AGEL Třinec‑Podlesí začali jako první v ČR rutinně využívat k práci technologii 3D tisku. Na precizních modelech si mohou…
Epidemie COVID‑19 na sebe strhla pozornost veřejnosti, zdravotnických profesionálů, médií a také zákonodárců. Celá řada důležitých problémů se…
„Podle mě to bude největší logistická akce od příchodu spřátelených armád,“ říká o plánu vakcinace 60 procent obyvatel proti COVID-19 v průběhu…
Strategie očkování proti nemoci COVID-19 v České republice narýsovala základní obrysy organizace a indikace k tomuto očkování. Množství detailů čeká…
Od 8. prosince pracuje pro ministerstvo zdravotnictví jako koordinátor očkování proti COVID-19 a má na starosti koordinaci řešení širokého spektra…
Třicet pět inovativních farmaceutických firem působících v Česku a sdružených do asociace AIFP má nový etický kodex, který upravuje mimo jiné zásady…
Sněmovna schválila vládní návrh zákona o zdravotnických prostředcích, který především implementuje evropské nařízení o zdravotnických prostředcích,…
Fluorescentní proteiny, původně objevené v medúzách, jsou v současnosti široce používány ke studiu molekulárních procesů v živých buňkách a…
Snížení potřeby užívání kortikosteroidů, objektivní hodnocení odpovědi, včasná eskalace léčby a volba mezi biologickými léky s odlišným mechanismem…
Od jater k ateroskleróze a zpět aneb jak hledat a koordinovat společné nepřátele jater, cév a srdce v ordinaci internisty. O těchto otázkách…
„Obrazně řečeno se zdá, že u nemocných s roztroušenou sklerózou prozatím vidíme jen pomyslnou špičku ledovce a že hlavní masiv se stále skrývá pod…
„Zdravotníci by k vakcinaci proti koronaviru měli přistupovat se stejnou profesionalitou a samozřejmostí, jako když se při výkonu svého povolání…
Nezisková organizace Loono oslovila dárce na https://www.donio.cz/Loono. Peníze využije na celonárodní osvětovou kampaň zaměřenou na duševní zdraví.…
Pandemie a omezování mezilidských kontaktů otevřely dveře dokořán digitálním technologiím a otevřely příležitost pro inovace ve zdravotnictví,…
Především tomu, jaké je u pacientů s diabetem 2. typu a renálním anebo kardiovaskulárním onemocněním aktuální postavení inhibitorů sodíko‑glukózových…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 26/2020 |
Datum vydání: | 19.12.2020 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Medical Tribune, Medical Tribune EN, Medical tribune SK
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2024.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2024
|
1/24 |
2/24 |
3/24 |
4/24 |
5/24 |
6/24 |
7/24 |
uzávěrka: |
8. 1. |
5. 2. |
4. 3. |
18. 3. |
2. 4. |
15. 4. |
29. 4. |
distribuce: |
16. 1. |
13. 2. |
12. 3. |
26. 3. |
9. 4. |
23. 4. |
7. 5. |
|
|||||||
|
8/24 |
9/24 |
10/24 |
11/24 |
12/24 |
13/24 |
14/24 |
uzávěrka: |
20. 5. |
3. 6. |
17. 6. |
15. 7. |
5. 8. |
2. 9. |
16. 9. |
distribuce: |
28. 5. |
11. 6. |
25. 6. |
23. 7. |
13. 8. |
10. 9. |
24. 9. |
|
|||||||
|
15/24 |
16/24 |
17/24 |
18/24 |
19/24 |
20/24 |
|
uzávěrka: |
30. 9. |
14. 10. |
29. 10. |
11. 11. |
25.11. |
9. 12. |
|
distribuce: |
8. 10. |
22. 10. |
5. 11. |
19. 11. |
3. 12. |
17. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2024
|
1/2023 |
2/2023 |
3/2023 |
4/2023 |
uzávěrka: |
březen |
červen |
říjen |
prosinec |
distribuce: |
březen |
červen |
říjen |
prosinec |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2024
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
distribuce: |
únor |
duben |
červen |
srpen |
říjen |
prosinec |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.