Demokracie, mediokracie, instituce, politika
Říká se, že demokracie je nejméně špatný model vlády (W. Churchill). Přitom zjednodušeně můžeme říci, že za demokracii lze považovat situaci, kdy se…
Říká se, že demokracie je nejméně špatný model vlády (W. Churchill). Přitom zjednodušeně můžeme říci, že za demokracii lze považovat situaci, kdy se…
Na výroční konferenci pořádané americkou Society for Maternal-Fetal Medicine a konané v texaském Dallasu představil Mert Ozan Bahtiyar z Yale…
Další práce spojuje rosiglitazon (Avandia) se zvýšeným rizikem kardiálního selhání, kardiovaskulárních příhod i vyšší mortality ve srovnání s jinými…
Xe-Derma je nový biologický kryt na bázi bezbuněčné xenodermis určený pro hojení akutních a chronických ran. Tlumí bolest, dobře přilne i na členitá…
Pracovní stres je v Evropě v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP) jedním z nejsložitějších problémů. Počet lidí trpících…
Tento text uvádí seriál článků mapujících aktuální problematiku v oblasti požární bezpečnosti zdravotnických zařízení. Je určen zejména manažerům…
Nový elektronový mikroskop umožní vědcům studovat atomy v materiálové struktuře dosud nevídaným způsobem, a otevře tak nové cesty dalšímu výzkumu ve…
Americký National Heart, Lung and Blood Institute (NHLBI), jenž je součástí National Institutes of Health, zastavil provádění jedné z terapeutických…
Tým americké lékařky Lois Smithové z Children Hospital Boston odhalil celkem nečekaný efekt erytropoetinu. Kromě již známé role při tvorbě červených…
Na celostátním kongresu „Mezioborová spolupráce při hojení kožních ran a defektů“, který se uskutečnil v lednu v Pardubicích, byl na programu i…
Bylo jim něco málo přes dvacet a chystaly se na složení závěrečných zkoušek na ošetřovatelské škole při pražské Nemocnici Na Bulovce. Na sklonku…
V roce 2006 otevřela v České republice své zastoupení společnost Biogen Idec, jedna z nejznámějších a nejvýznamnějších inovativních farmaceutických…
Hydrochirurgie není v České republice rozhodně neznámým pojmem. Na některých pracovištích se u nás používá k čistění ran již téměř 2,5 roku. Co je…
Dekubitální vřed, dekubitus či proleženina je zatím stále velmi svízelný problém, který trápí spoustu pacientů a jehož léčba je v civilizovaných…
MT 3/2008, str. A2 Z diskusního fóra vyplynulo, že lékárníci zaujali ke generické substituci rozumný postoj. Domnívám se, že pomocné látky v…
Zásadním prvkem reformního scénáře ministra zdravotnictví Tomáše Julínka je transformace zdravotních pojišťoven v akciové společnosti a vytvoření…
Přinášíme první z připravovaného volného cyklu „kasuistik“ z řízení zdravotnických zařízení. Nemocnice Milosrdných bratří v Brně (NMB) k úhradě…
O zamyšlení nejen nad hodnocením letošního VI. celostátního kongresu České společnosti pro léčbu rány, ale především nad úrovní současné léčby ran v…
O zamyšlení nejen nad hodnocením letošního VI. celostátního kongresu České společnosti pro léčbu rány, ale především nad úrovní současné léčby ran v…
Bércový vřed je onemocnění chronické, často recidivující, které způsobuje v každé věkové skupině problémy zdravotní, ekonomické a sociální. Také…
Polohování je jednou ze základních rehabilitačních technik. Zabraňuje vzniku kontraktur, deformit a dekubitů, podporuje plicní ventilaci a stimuluje…
Je těžké si dnes představit lékárnu, ve které by nebyl kout zasypaný propagačními materiály výrobců rozličných typů přípravků. Tato reklamní praxe je…
V současné době, převážně v souvislosti s přijetím nového zákona o léčivech a novelizací zákona o veřejném zdravotním pojištění (a to zákonem o…
Na 50. česko-slovenské psychofarmakologické konferenci v Jeseníku přednesla prof. MUDr. Eva Češková, CSc., sdělení Komu a kdy jaké antidepresivum. V…
Historicky charakteristickým rysem zdravotního systému v USA je platba podle provedených výkonů (free for service) a vysoký stupeň autonomie lékařů v…
Pod názvem Debug IT (Detecting and Eliminating Bacteria Using Information Technology) byl počátkem letošního ledna zahájen projekt, jehož cílem je…
„Konečně i u nás začíná věda vítězit nad pavědou.“ Tak se raduje ve svém zamyšlení na str. A4 prof. Štěpán Svačina v souvislosti s tím, že začala…
Kdyby nešlo o tak závažné skutečnosti, dalo by se říci, že euthanasie je vděčné téma. Dá se na něm donekonečna vybrušovat argumentační technika, ať…
budovy za 113 milionů? Úředníci finišují na soupisu veškerého majetku, který ministerstvo zdravotnictví vlastní. Je to nezbytné v souvislosti s…
Dispenzační činnost patří ke každodenní práci farmaceuta. Díky ní můžeme přispět k zefektivnění farmakoterapie a ke zvýšení pacientovy compliance.…
V MT 1/2008 se doc. MUDr. Lenka Veverková, Ph.D., věnovala možnostem využití systémové enzymoterapie při léčbě diabetických defektů. Ráda bych se…
V roce 2003 schválily vedení Akademie věd České republiky a Rada vlády ČR pro výzkum a vývoj program rozvoje výzkumu v oblasti molekulární a buněčné…
Poslední únorový víkend letošního roku se na brněnském výstavišti uskuteční již 14. ročník mezinárodního veletrhu oční optiky, optometrie a…
Soukromí lékaři považují za pozitivní průvodní jev zavedení regulačních poplatků především větší snahu pacientů o komunikaci o svém zdraví, ale také…
Ad Změní regulační poplatky chování pacientů? MT 2/2008, str. A2 a A3 Teprve čas ukáže, jaký vliv na chování pacientů bude zavedení poplatků mít.…
I v rozsahu jediného čísla MT lze dobře dokumentovat jeden z paradoxů českého zdravotnictví, které dokáže až v překvapivé míře pracovat na světové…
V posledních pěti letech došlo k výraznému posunu v léčbě ischemického mozkového infarktu. V současnosti je kladen obrovský důraz na akutní ošetření…
Celiakální sprue (CS - celiakie) je dědičné autoimunitní systémové onemocnění dětí i dospělých, které je způsobeno nesnášenlivostí lepku. „Z mnoha…
Spojené státy v roce 2005 vynaložily na péči o pacienty s deseti diagnózami, které nejvíce ekonomicky zatěžují zdravotní systém, více než 500 miliard…
Expertní poradní výbor amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léků (Food and Drug Administration – FDA) nedoporučil ke schválení žádost…
Pacientka M. R., 62 let, byla v roce 1971 hospitalizována pro depresi s pravděpodobnými endogenními rysy. V roce 1994 byla opět hospitalizována pro…
Již v polovině října 2007 jsme požádali dopisem předsedu ČSSD J. Paroubka o sdělení představ této strany o funkčním systému zdravotnictví. Do…
Před druhou světovou válkou nastoupil do Zlína dr. Fajkus - přišel z kliniky a stal se prvním zlínským kardiologem. Pocházel z bohaté rodiny a byl…
V nejbližších dnech se bude rozhodovat o tom, zda budoucnost zdravotního pojištění bude projektována skupinovými zájmy s cílem dosažení co nejvyšší…
Ve dnech 10. až 12. ledna se ve Špindlerově Mlýně konalo druhé symposium Pracovní skupiny plicní cirkulace České kardiologické společnosti. Zdařilé…
Kvarteto francouzských vědců vedených Ben Djebarou z klinického výzkumného neurologického centra v Paříži se zabývalo využitím aripiprazolu v léčbě…
„Věrouka ministra Julínka, že trh vyřeší vše i ve zdravotnictví, je ztrátou soudnosti. Jde o antihumánní návrh destrukce dosavadního systému…
V České republice připadá jeden lineární urychlovač na 300 000 obyvatel, což je sice výrazně lepší než před několika lety, stále však česká onkologie…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 4/2008 |
Datum vydání: | 18.2.2008 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.