KV komorbidita pacientů se spondylartritidou
Nejčastějším místem, kde dochází ke kardiálnímu postižení u pacientů s onemocněním ze skupiny spondylartritid, je kořen aorty a dále cípy aortální…
Nejčastějším místem, kde dochází ke kardiálnímu postižení u pacientů s onemocněním ze skupiny spondylartritid, je kořen aorty a dále cípy aortální…
Glukokortikoidy (GC) jsou nezbytné pro normální vývoj a stav skeletu. Přestože je známo, že nadbytek GC v organismu, ať už endogenní nebo exogenní,…
V posledních měsících se v odborné osteologické literatuře objevilo několik zajímavých publikací, které se zamýšlejí nad současným vývojem oboru.…
Díky spolupráci neurologů, algeziologů a za metodické pomoci Národního referenčního centra vznikla v loňském roce nová klinická doporučení…
Problematice suplementace vitaminem D3 u postmenopauzálních žen se věnuje MUDr. Zdenek Málek z Osteologické akademie ve Zlíně. V své studii…
Na jaře roku 2009 byla odeslána do revmatologické poradny Oddělení klinické farmakologie FN Plzeň tehdy 59letá pacientka pro relaps aktivity…
Axiální spondylartritida (aSpA) je v současnosti preferované označení pro subset onemocnění ze skupiny spondylartritid, charakterizovaný přítomností…
Robert J. Moots je profesorem fakultní nemocnice Aintree v Liverpoolu a na satelitním symposiu společnosti Pfizer, pořádaném v průběhu 56. sjezdu…
Aceklofenak řadíme do velké skupiny nesteroidních antirevmatik (NSA), která patří k nejčastěji používaným lékovým skupinám u nemocných s revmatickými…
Na pět stovek revmatologů a dalších odborníků se 19. až 22. září sjelo do Kongresového centra NH hotelu v Olomouci na 56. výroční sjezd českých a…
Člověk si rostlin, jejich plodů, listů, kořenů i dalších součástí, cenil odedávna jak pro jejich výživnou hodnotu, tak pro léčivé vlastnosti.…
European Haemophilia Consortium (Evropské konsorcium pro hemofilii, EHC) je platformou, jež může být modelem pro ostatní struktury, které mají za cíl…
V diabetologickém kalendáři má v listopadu své pevné místo jméno „Poděbrady“. Postgraduální diabetologický seminář v tomto lázeňském městě minulý…
Kongresové centrum Floret v Průhonicích hostilo od 19. do 20. října účastníky XVI. postgraduálního kursu epileptologie, který je známý také pod…
Tradiční vrcholnou odbornou akci českých urologů letos hostila Ostrava. Konference se konala v Dolní oblasti Vítkovic v areálu bývalé ocelárny, který…
V poslední době se opakovaně říká, že diabetes je kardiovaskulární onemocnění. Na diabetologických sjezdech tvoří obvykle kardiovaskulární…
Obezita se stává tak rozšíreným onemocněním, že její léčba není možná bez širokého zapojení praktických lékařů. Vedle léčby režimové a farmakologické…
Před koncem roku připravilo nakladatelství Triton svým čtenářům předčasný dárek k Vánocům. Je jím již čtvrté, rozšířené vydání knihy Cholesterol a…
Pacientů se zhoubnými nádory jícnu přibývá – jde přitom o jeden z nejdramatičtějších nárůstů v onkologii. Problém je především v časné diagnostice,…
OB klinika, největší pracoviště pro chirurgickou léčbu obezity v ČR, významně přispěla k dalšímu úspěchu české obezitologie. Práci lékařů OB kliniky…
Tento záměr redakci MT sdělila Monika Horníková, generální ředitelka GlaxoSmithKline. Letos chce odstartovat kampaň ve spolupráci s Českou…
Předkládaná kazuistika dokumentuje, že po selhání úvodní biologické terapie TNFalfa inhibitoru (etanercept) se jako úspěšné ukázalo nasazení léku s…
Farmaceutická společnost Alfa Wassermann S.p.A. je i po více než 60 letech existence předním italským výrobcem a prodejcem léků na předpis i volně…
O takzvaných „slaných dětech“ se stále mluví méně, než by mělo. U nás letos cystická fibróza hned několikrát zažila dokonce své „poprvé“ – například…
Penicilinová antibiotika jsou stále účinná u některých infekcí, jsou velmi bezpečná pro pacienta a mají relativně malý vliv na rezistenci…
První prosincový týden byla v Praze slavnostně pokřtěna kniha „Příběhy z cukru“, která ojedinělým způsobem přibližuje život diabetiků či jejich…
O letošních laureátech „české nobelovky“, jak se neoficiálně přezdívá cenám Česká hlava, jsme v MT informovali v čísle 24. V hlavních kategoriích se…
Redakce Medical Tribune požádala laureáta Neuron 2012 prof. RNDr. MUDr. Marka Malíka, DrSc., DrSc., FESC, FACC, FHRS (foto), o rozhovor. Podle něj…
Nadační fond Karla Janečka na podporu vědy a výzkumu letos již potřetí uděloval vybraným odborníkům z oblasti medicíny, ekonomie a matematiky ceny.…
„To, že jsme dostali šanci výsledek našeho výzkumu testovat v pokročilých fázích klinického hodnocení, je v českých podmínkách unikátní,“ říká prof.…
Pokud se letos podařilo dostat na jedno místo lidi s mimořádným inovativním potenciálem, tak to byla konference Industry Meets Academia. Na jedné…
Náklady spojené se zdravotní péčí v České republice dosahují v současné době 219 miliard korun. Podle Asociace inovativního farmaceutického průmyslu…
Společnost Bayer HealthCare oznámila, že přípravek EYLEA (aflibercept roztok pro injekce), z vědecké literatury také známý jako VEGF Trap‑Eye, byl…
V praxi se u některých (především praktických) lékařů stále vyskytují nejasnosti ohledně možnosti předepisování určitých hrazených léčivých přípravků…
Nejkontroverznější je nařízení o plošném odebrání úhrad celé skupině volně prodejných LP bez jakéhokoli předchozího jednání, což je v Evropské unii…
„Konečným cílem léčby diabetu není kontrola glykémie, ale redukce komplikací, především těch kardiovaskulárních,“ říká v rozhovoru pro odborný…
Primární imunodeficience sice nejsou příliš časté, zato velmi závažné, zpravidla geneticky podmíněné choroby, které zásadním způsobem ovlivňují nejen…
Společnost Merck má v léčbě poruch štítné žlázy mimořádně bohaté zkušenosti. Touto problematikou se zabývá už od roku 1894 a její historicky asi…
Kombinace diabetu a thyreopatií je častější, než by odpovídalo jejich individuálnímu výskytu v populaci, a znamená nové problémy – jak pro pacienta,…
V pondělí 10. prosince předal ministr zdravotnictví doc. MUDr. Leoš Heger, CSc., ocenění za mimořádné výsledky ve zdravotnickém výzkumu a vývoji…
Zpravodajství ze zdravotnictví letos obsadila témata, která reflektovala nejistotu všech, kdo se v systému pohybují – vzrušená debata o…
Při sledování odborné literatury týkající se lékových interakcí lze v záplavě šedi článků nabitých farmakokinetickými údaji nalézt i pestré…
Ibuprofen patří k nejzajímavějším nesteroidním antirevmatikům. Vstupuje na scénu farmakoterapie revmatických chorob jako jeden z prvních po…
Fibrilace síní je nejčastější arytmie. Její prevalence v populaci se pohybuje kolem 1 % a výrazně stoupá s věkem, takže v dekádě 60 až 70 let jí trpí…
Masarykův onkologický ústav (MOÚ) je jedním ze čtyř českých zdravotnických zařízení, která mají platnou mezinárodní akreditaci společnosti Joint…
Nová metoda ex vivo perfuze a rekondice plic má potenciál zvýšit počet transplantací plic v řádu desítek procent. Transplantační tým III. chirurgické…
Navzdory tomu, že důsledky ekonomické a finanční krize se ve zdravotnictví neprojevují v takové míře jako v jiných oblastech, i zde jsou čím dál více…
V lednu nás čeká historicky první přímá volba prezidenta. V předvánočním čase tak budeme svědky stupňující se volební kampaně jednotlivých kandidátů.…
Kandidát na prezidenta ČR Jan Fischer přijal od kontroverzního podnikatele Tomáše Chrenka 14 milionů korun na volební kampaň. Chrenkovo impérium…
Řada lékařů si stěžuje na nesmyslnou administrativní zátěž, která je na ně uvalena. Je však celý ten administrativní dril natolik šílený, jak se říká…
U dospělých pacientů může ročně dojít k regeneraci zhruba jednoho procenta kardiomyocytů. Tuto limitovanou schopnost replikace lze však výrazně…
Medical Tribune každoročně připravuje výčet toho, co se povedlo v českém zdravotnictví. Výběr do takového TOP 10 je ale ze své podstaty limitovaný.…
Ocenění Česká hlava aspiruje být českou obdobou Nobelových cen. Letos bylo uděleno již pojedenácté a více než kdy jindy mezi laureáty dominovali ti,…
Ve dnech 1. až 3. listopadu se v Praze konal další ročník celostátní konference s mezinárodní účastí Obezitologie a bariatrie 2012. Pořádala ji Česká…
V pátek 9. listopadu se v Praze uskutečnila konference o Alzheimerově chorobě, jíž si Česká alzheimerovská společnost (ČALS) připomněla své patnácté…
Rušíme nechtěný systém zdravotnictví ve prospěch nechtěného nesystému zdravotnictví. Rušíme také přiměřenost. Za vypíchnuté oko přiznáváme odškodné…
Evropská léková agentura (EMA) vydala v říjnu 2012 podmínečné rozhodnutí o registraci nového léčiva crizotinib (Xalkori; Pfizer) určeného k terapii…
V současné době se v léčbě ischémie myokardu používají tři skupiny konvenčních antianginózních léků. Nástup metabolických modulátorů u nás zatím…
Antianemikum darbepoetin alfa je erytropoézu stimulující účinná látka (erythropoiesis‑stimulating agent – ESA). Jedná se o syntetický erytropoetin,…
Následující kasuistika popisuje léčbu diabetika 2. typu, u něhož intenzifikace terapie lékem ze skupiny inzulinových sekretagog, sulfonylurey, vedla…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 23/2012 |
Datum vydání: | 24.1.2013 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.