Přeskočit na obsah

Jakápak reforma, když ministr neví, co předkládá

Mělo to být klíčové jednání zdravotního výboru Sněmovny, kde ministr zdravotnictví předloží pozměňovací návrhy zákonů, které je třeba upravit, aby jeho reforma mohla fungovat. Nejvyšší čas – za deset dnů zákony mají schválit poslanci.

Po hodině a čtvrt debat se opoziční poslanec David Rath zeptal, jestli ten kus papíru, který mají před sebou, je domácí úkol a každý má do příště ministrovi přinést odstaveček reformního zákona.

"Protože toto zákony nejsou, jen nápad, jak by měly vypadat," řekl. Měl pravdu. Místo konkrétních paragrafů na stole ležel pouze návrh reformy. Jen zasvěcení poznali, že je to podklad pro úplně jiné jednání, starý dva dny.

"Přiznám se, že nevím, jak se sem ten materiál dostal," rozpačitě si jej prohlédl ministr Leoš Heger. Vysvětlení je jednoduché: nebylo co předložit.

Zákony nejsou hotové. V Nizozemsku o reformě zdravotnictví debatovali dvacet let. My ji stihneme za rekordních deset dnů. A že ji ministrovi lidé stihnou, o tom bohužel není pochyb. Přeje si to totiž premiér.

Lenka Petrášová, reportérka MF DNES

Zdroj: Mladá fronta Dnes

Sdílejte článek

Doporučené

Na rodině stále záleží

20. 9. 2024

Nemělo by se to, nicméně děje se to stále. Měkké obory, jako je psychologie nebo ekonomie, užívají pojmy z fyziky, s nimiž zápolí i fyzika. Například…

Stačí se podívat

21. 6. 2024

Hodnocení druhých lidí na základě pozorování jejich tváře a těla je ovlivněno pocitem důvěryhodnosti a dominance.