Zdravotnická dokumentace pod kontrolou
Podle údajů ÚZIS počítač ve své ambulanci používá kolem 90 % soukromých lékařů s tím, že procento je o něco vyšší u ambulantních specialistů. Nicméně pouze tři čtvrtiny těchto lékařů využívají počítač také k vedení lékařské dokumentace. Přitom její elektronické vedení a archivaci lze dnes jednoduše a bezpečně dělat pomocí správných nástrojů a řešení. Zjednoduší se tak nejen nutnost archivace značného množství lékařských záznamů, ale zefektivní se také celý provoz v ambulanci či ordinaci.
Elektronizace dokumentů
Řešení eParafa od společnosti Compu‑ Group Medical (CGM) umožňuje archivovat dokumentaci pacientů v elektronické podobě v nezávislém a obecně uznávaném formátu PDF/A určeném pro archivaci dokumentů včetně elektronického podpisu. Řešením lze také jednoduše rozšířit již stávající software v ordinacích od CGM.
Snadná a účelná správa
Díky řešení eParafa je vytvoření elektronicky podepsaného dokumentu otázkou pár vteřin. Na rozdíl od podobných softwarů lze v eParafě vytvářet a podepisovat PDF dokument přímo v programu, odpadá tak nutnost jej nejdříve exportovat do PDF a poté v externím programu podepsat. Umožňuje také hromadný podpis dekursů a snadné a přehledné vyhledávání ve skladu elektronicky podepsaných dokumentů. Výhodou pro lékaře mimo jiné je, že elektronicky podepsané záznamy jsou viditelně označené symbolem pečetě; lékaři tak mohou na jedno kliknutí přímo z karty pacienta zobrazit příslušný elektronicky podepsaný dokument.
Široké možnosti a bezpečnost
V současných podmínkách zdravotnictví a úrovně jeho elektronizace je pro jakékoli řešení nebo software nutná určitá míra flexibility. Jelikož zdravotní záznamy pacientů jsou velmi citlivé osobní údaje, je nezbytné, aby se s nimi také podle toho zacházelo, a to jak po stránce sdílení, tak především po stránce ukládání a archivace. Právě proto splňuje modul eParafa všechny podmínky k vedení zdravotní dokumentace pouze v elektronické podobě.
Zdroj: Medical Tribune