V Orlandu se diskutovalo o záležitostech srdce
V polovině března se v Orlandu konalo již 59. výroční odborné setkání American College of Cardiology pod názvem ACC.10 and i2 summit (inovation in intervention). Podrobně o diskutovaných novinkách bude MT psát v některém z dalších čísel, nyní se omezíme na všeobecný přehled týkající se nejzajímavějších částí summitu. Letošní si dal za úkol založit tradici větší propojenosti kardiologických specializací, tedy kardiologů neintervenčních a intervenčních.
Prezident kongresu Alfred Bove, MD, PhD, k tomu říká: „Intervenční kardiologové se potřebují dozvědět, co dělají jejich kolegové, a naopak, neintervenční kardiologové by si měli poslechnout alespoň některé poznatky týkající se intervenční kardiologie, protože jsou to oni, kdo svoje pacienty na tyto výkony posílají.“ Proto byly tento rok poprvé kombinované sekce neintervenční a intervenční kardiologie.
Odborné přednášky byly koncipovány tak, že mezi jinými zajímavostmi každý den proběhla setkání věnující se Hot topics, diskusní fóra založená na přístupech k nestandardním pacientům a přednášky o technologických zajímavostech. Bez povšimnutí jistě nezůstaly ani přednášky věnované kasuistikám, v rámci jedné prezident kongresu vyzdvihl důležitost nejen nemocniční péče o kardiologické pacienty, ale také péče ambulantní. Pro tu, dle jeho slov, je třeba vytvářet nové standardy zabývající se péčí o pacienty s chronickým srdečním onemocněním.
Velmi pozitivně se vyjádřil o domácím monitorování pacientů, kdy doložil, že spolupracující pacienti jsou např. schopni dosáhnout až o čtvrtinu nižších hodnot LDL cholesterolu.
Zdroj: Medical Tribune