Přeskočit na obsah

Nový kongres pro praktické lékaře

Cílem pořádajících organizací bylo a je vytvářet prostor pro otevřenou diskusi a věnovat se aktuálním tématům v rámci širokého fóra. Na kongres se proto mohou zaregistrovat jak lékaři, tak zdravotní sestry. Kromě odborné problematiky se bude diskutovat i o problematice profesní, mezi přednášejícími nebudou chybět ani právníci, zástupci zdravotních pojišťoven a další představitelé oficiálních institucí.

Primátor v roli přednášejícího

„Psychiatrická onemocnění, drogová závislost, komunikace a etika“, to jsou témata úvodního bloku, v němž vystoupí se svou přednáškou i MUDr. Pavel Bém, primátor hlavního města Prahy, který nad kongresem převzal záštitu.

Důraz na interpretaci výsledků, přínos zobrazovacích metod, nejčastější chyby a omyly, to budou nejspíše nejdiskutovanější témata bloku „Rychlá diagnostika, biochemická vyšetření, zobrazovací metody“. Jak jsou vybaveni lékaři a jejich ordinace na zvládání akutních stavů svých pacientů? Odpovědi na tuto otázku bude možno hledat v další odborně profesní části přednášek. Závěr prvního jednacího dne kongresu bude patřit problematice související s činností ordinací. Přednesená sdělení by mimo jiné měla odpovědět na otázku „Na co všechno si musejí lékaři a další zdravotničtí pracovníci dát pozor při výkonu svého povolání, aby se nedostali do konfliktu se zákonem“.
...

Plnou verzi článku najdete v: Medical Tribune 2/2007, strana A15

Zdroj:

Sdílejte článek

Doporučené