Přeskočit na obsah

Nezapomínejme, že zdravotnictví není zadarmo!

Česká asociace dodavatelů zdravotnických prostředků na valné hromadě zvolila nového předsedu. Účastníci se jednoznačně shodli na jménu nového předsedy, kterým se stal Ing. Tomáš Kolář. Jednou z priorit nového předsedy bude zviditelnění zdravotnických prostředků a technologií, které táhnou péči o zdraví zásadním způsobem dopředu.

Ing. Tomáš Kolář spojil své pracovní začátky s oblastí neonatologie a inkubátorů, posléze se profesně zaměřil na problematiku nemocničních lůžek a propojil svoji kariéru se společností Linet, kde se postupně propracoval až do vrcholového vedení. Léta se společností Linet hodnotí jako bohatá na zkušenosti s možností zažít, budovat a rozhodovat o věcech, které vedly k růstu malé firmy až na mezinárodního hráče.

„V souvislosti se zvolením do funkce předsedy sdružení CzechMed bych si přál, aby si lidé uvědomovali, že zdravotnictví není zadarmo. Aby všichni věděli, že zdravotnické služby mají finančně vyjádřitelnou hodnotu, a tak k nim přistupovali. Systém zdravotního pojištění by měl být efektivně využíván a ne zneužíván. Jako nový předseda sdružení Czechmed bych se rád věnoval zviditelnění zdravotnických prostředků a technologií. Aby byla jejich role jako tahouna zdravotnické péče dostatečně viditelná,“ uvedl Tomáš Kolář.

Zájmové sdružení CzechMed, Česká asociace dodavatelů zdravotnických prostředků, sdružuje 27 členů, českých i mezinárodních společností, které reprezentují 30 % českého trhu zdravotnických prostředků.

Zdroj: Medical Tribune

Sdílejte článek

Doporučené