Přeskočit na obsah

CGM pomáhá proti koronaviru platformou pro telekonzultace

Zkušenosti z Itálie, která je v Evropě nejvíc postižena epidemií COVID-19, hovoří o nových potřebách v komunikaci mezi lékařem a pacientem. Lékaři si uvědomují, že plné čekárny mohou být kritickým místem pro šíření této nemoci. Ve společnosti CompuGroup Medical proto uspíšili start připravované platformy s názvem CLICKDOC Telekonzultace, která lékařům umožňuje pečovat o vybrané skupiny pacientů pomocí zabezpečené telekomunikace, tedy bez nutnosti fyzické návštěvy zdravotnického zařízení.

„Vytyčili jsme si neskromný, přesto však reálný cíl: vyprázdnit čekárny praktických lékařů a tím v maximální míře přispět k zamezení šíření onemocnění COVID-19 způsobené koronavirem,“ říká Vladimír Přikryl, generální ředitel CGM pro Českou a Slovenskou republiku.

IT služba s názvem CLICKDOC Telekonzultaceumožňuje propojení lékaře a jeho pacientů pomocí zabezpečeného video hovoru, dokáže realizovat vzdálené konzultace s lidmi v karanténě, těhotenské konzultace či vzdálenou péči o chronicky nemocné pacienty. Může být využita také pro objednávání eReceptů či prodlužování eNeschopenek.

„Oslovili jsme ministerstvo zdravotnictví a odborné lékařské společností s prosbou o podporu při propagaci tohoto projektu, avšak marně. V tuto chvíli se však již služba spontánně rozšiřuje mezi samotnými lékaři. Zdravotní pojišťovny již dříve přislíbily proplácet takto vedené konzultace v rozsahu obdobných telefonických konzultací. I proto dáváme službu všem lékařům zcela zdarma, a budeme tak činit po celou dobu pandemie onemocnění COVID-19,“ dodává Vladimír Přikryl.

CLICKDOC Telekonzultace může využít každé zdravotnické zařízení, které je vybaveno počítačem či notebookem s kamerou a mikrofonem. Služba je pro každého lékaře zdarma, je poskytována bez závazků a s kompletním zázemím a podporou české pobočky společnosti. Všechny potřebné informace najdou na www.cgmsvet.cz/informace/covid/. K dnešnímu dni (16. 3.) se v ČR do projektu spontánně zapojilo již 100 lékařů.

Pacienti si nemusí instalovat žádný program a není třeba, aby se kamkoli registrovali. Po domluvě s lékařem dostanou pozvánku se svým unikátním kódem. Následně si pak spustí aplikaci na www.telekonzultace.cz ve svém počítači, smartphonu nebo tabletu.

O skupině CompuGroup Medical SE
CompuGroup Medical je jednou z předních společností zaměřených na eHealth. S příjmy přibližně 717 milionů eur za rok 2018 jsou její softwarové produkty navrženy tak, aby podporovaly všechny lékařské a organizační činnosti v lékařských ordinacích, lékárnách, laboratořích a nemocnicích. Informační služby pro všechny subjekty zapojené do systému zdravotní péče a online zdravotních záznamů přispívají k bezpečnějšímu a efektivnějšímu zdravotnictví.
Služby CompuGroup Medical jsou založeny na unikátní zákaznické základně více než 1 milionu uživatelů, která zahrnuje lékaře, zubní lékaře, lékárníky a další poskytovatele služeb. Se zastoupením v 19 zemích a produkty v 56 zemích po celém světě je CompuGroup Medical eHealth společností s jedním z nejvyšších pokrytí mezi poskytovateli služeb elektronického zdravotnictví. Přibližně 5 000 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců podporuje inovativní řešení pro stále rostoucí požadavky zdravotnictví.
O společnosti CompuGroup Medical Česká republika
Společnost CompuGroup Medical Česká republika vznikla v roce 2009 fúzí softwarových firem, jejichž vlastníkem byla mateřská společnost CompuGroup Medical. Vizí společnosti je plně elektronizované zdravotnictví. Společnost je lídrem tuzemského trhu ambulantních informačních systémů. S jejími produkty a službami jsou lékaři spokojeni, což potvrzují pravidelné průzkumy. Vnímají ji jako společnost, která je flexibilní, inovativní, zajímá se o problémy a potřeby lékařů a v konečném důsledku jim usnadňuje život. Na pobočkách v Praze, Brně, Pardubicích a Ústí nad Orlicí pracuje 110 zaměstnanců. Společnost CompuGroup Medical Česká republika je od května 2012 členem ICT Unie.

tisková zpráva

Zdroj: CompuGroup Medical Česká republika

Sdílejte článek

Doporučené