Přeskočit na obsah

Akutní stavy v ordinaci praktika

1. kongres primární péče, TOP HOTEL Praha, 2. 3. - 3. 3. 2007

Mezi nosná témata 1. kongresu primární péče bude patřit problematika zvládání akutních stavů v ordinacích praktických lékařů a praktických lékařů pro děti a dorost. Jedním z přednášejících, kteří se budou tomuto okruhu otázek ve svém vystoupení věnovat, bude MUDr. Jiří Pokorný, instruktor Evropské rady pro resuscitaci a soudní znalec z oboru urgentní medicíny. autor se zaměří na praktické informace o vybraných lécích užívaných v resuscitaci a neodkladné péči, se zvláštním zaměřením na využití poznatků specialisty. Jeden ze zakladatelů pediatrické intenzivní péče v České republice doc. MUDr. Ivan Novák, CSc., si pro své vystoupení připravil správné postupy řešení nejdůležitějších akutních stavů v pediatrické primární péči, jako jsou neodkladná resuscitace, akutní subglotická laryngitida, spastická bronchitida, křeče, průjem s dehydratací a intoxikace. Nezaměří se ovšem pouze na postupy opírající se o pediatrii založenou na faktech (evidence based paediatrics), ale uvede i špatná, většinou již obsoletní řešení.

„Co může moderní radiodiagnostické pracoviště nabídnout praktickým lékařům pro jejich pacienty?“ je název přednášky MUDr. Jiřího Lacmana z Radiodiagnostického oddělení Ústřední vojenské nemocnice v Praze - Střešovicích. Problematice diagnostiky se bude věnovat i vystoupení prof. MUDr. Vladimíra Paličky, CSc., z Ústavu klinické biochemie a diagnostiky FN Hradec Králové.

Řeč bude o tom, že posuzování vývoje choroby či efektu léčby pomocí sledování změn hodnot laboratorních vyšetření má svá úskalí a že každé laboratorní vyšetření je provázeno určitou mírou nejistoty. Pokud vás témata zaujala, nezapomeňte, že 1. kongres primární péče se koná od 2. do 3. března v TOP Hotelu Praha.

Plnou verzi článku najdete v: Medical Tribune 3/2007, strana A16

Zdroj:

Sdílejte článek

Doporučené